Schedule subject to change and/or blackouts
Saturday, May 14
AUSTRALIAN RULES FOOTBALL
4:30 a.m.

FS1 — AFL Premiership: Essendon at Sydney

12a.m. (Sunday)

FS1 — AFL Premiership: Carlton at Greater Western Sydney

AUTO RACING
11 a.m.

FS1 — NASCAR Camping World Truck Series: Qualifying, Kansas Speedway, Kansas City, Kan.

1 p.m.

FS1 — NASCAR ARCA Menards Series: The Dutch Boy 150, Kansas Speedway, Kansas City, Kan.

2:30 p.m.

NBC — NTT IndyCar Series: The GMR Grand Prix, Indianapolis Motor Speedway, Indianapolis

4 p.m.

FS2 — NASCAR Cup Series: Qualifying, Kansas Speedway, Kansas City, Kan.

5 p.m.

CBSSN — Formula E World Championship: The Berlin E-Prix, Round 8, Berlin (Taped)

7 p.m.

FS1 — NASCAR Camping World Truck Series: The Heart Of America 200, Kansas Speedway, Kansas City, Kan.

9:30 p.m.

FS1 — NRHA: Qualifying, Virginia Motorsports Park, North Dinwiddie, Va. (Taped)

BOXING
8 p.m.

SHO — WBC Championship Main Card: Jermell Charlo vs. Brian Carlos Castano (Light-Middleweights), Carson, Calif.

COLLEGE BASEBALL
11 a.m.

SECN — Kentucky at South Carolina

12 p.m.

ACCN — Louisville at Virginia Tech

2 p.m.

SECN — Mississippi at LSU

3 p.m.

ACCN — Pittsburgh at Notre Dame

BTN — Minnesota at Indiana

6 p.m.

ACCN — Miami at Florida St.

8:30 p.m.

PAC-12N — Oregon St. at Arizona (Joined in Progress)

COLLEGE LACROSSE (MEN'S)
11 a.m.

ESPNU — NCAA Tournament: Boston U. at Princeton, First Round

1:30 p.m.

ESPNU — NCAA Tournament: Richmond at Penn, First Round

4 p.m.

ESPNU — NCAA Tournament: Saint Joseph's at Yale, First Round

6:30 p.m.

ESPNU — NCAA Tournament: Virginia at Brown, First Round

COLLEGE RUGBY
1 p.m.

CNBC — The Division IA Women's and Men's National Championships: From Kennesaw, Ga.

COLLEGE SOFTBALL
10 a.m.

ESPN2 — American Athletic Tournament: TBD, Championship, Tulsa, Okla.

11 a.m.

FS2 — Big East Tournament: TBD, Championship Game 1, Rosemont, Ill.

12 p.m.

BTN — Big Ten Tournament: TBD, Championship, East Lansing, Mich.

CBSSN — Conference USA Tournament: TBD, Championship, Denton, Texas

ESPN — Atlantic Coast Tournament: TBD, Championship, Pittsburgh

1:30 p.m.

FS2 — Big East Tournament: TBD, Championship Game 2, Rosemont, Ill. (If Necessary)

2 p.m.

ESPN2 — Big 12 Tournament: TBD, Championship, Oklahoma City

4 p.m.

ESPN2 — Southeastern Tournament: TBD, Championship, Gainesville, Fla.

COLLEGE TRACK AND FIELD
3:45 p.m.

PAC-12N — Pac-12 Championships: Men's Hammer Throw, Eugene, Ore.

5 p.m.

SECN — Southeastern Outdoor Track And Field Championships: From Oxford, Miss.

8 p.m.

PAC-12N — Pac-12 Championships: Men's and Women's Steeplechase, Eugene, Ore.

GOLF
6:30 a.m.

GOLF — DP World Tour: The Soudal Open, Third Round, Rinkven International Golf & Country Club, Antwerp, Belgium

12 p.m.

GOLF — PGA Tour: The AT&T Byron Nelson, Third Round, TPC Craig Ranch, McKinney, Texas

2 p.m.

CBS — PGA Tour: The AT&T Byron Nelson, Third Round, TPC Craig Ranch, McKinney, Texas

GOLF — PGA Tour Champions: The Regions Tradition, Third Round, Greystone Founders Course, Birmingham, Ala.

4 p.m.

GOLF — LPGA Tour: The Cognizant Founders Cup, Third Round, Upper Montclair Country Club, Clifton, N.J.

HORSE RACING
3:30 p.m.

FS2 — NYRA: America's Day at the Races

8 p.m.

FS2 — NYRA: America's Day at the Races

IIHF HOCKEY (MEN'S)
4 a.m.

NHLN — World Championship Group Stage: Sweden vs. Austria, Group B, Tampere, Finland

8 a.m.

NHLN — World Championship Group Stage: Switzerland vs. Italy, Group A, Helsinki

12 p.m.

NHLN — World Championship Group Stage: Latvia vs. Finland, Group B, Tampere, Finland

4 a.m. (Sunday)

NHLN — World Championship Group Stage: Italy vs. Canada, Group A, Helsinki

MIXED MARTIAL ARTS
6:30 p.m.

ESPN — UFC Fight Night Prelims: Undercard Bouts, Las Vegas

9 p.m.

ESPN2 — UFC Fight Night Main Card: Jan Blachowicz vs. Aleksandar Rakic (Light-Heavyweights), Las Vegas

MLB BASEBALL
3 p.m.

FS1 — San Diego at Atlanta

6 p.m.

MLBN — Regional Coverage: NY Yankees at Chicago White Sox OR Boston at Texas

9 p.m.

MLBN — Regional Coverage: Philadelphia at LA Dodgers OR Chicago Cubs at Arizona (8 p.m.)

NHL HOCKEY
3:30 p.m.

ESPN — Eastern Conference First Round: Boston at Carolina, Game 7

6 p.m.

TNT — Eastern Conference First Round: Tampa Bay at Toronto, Game 7

9 p.m.

ESPN — Western Conference First Round: Los Angeles at Edmonton, Game 7

RODEO
7 p.m.

CBSSN — PBR: World Finals, Round 2, Fort Worth, Texas

RUGBY (MEN'S)
6 p.m.

FS2 — MLR: Dallas at Toronto

SAILING
3:30 p.m.

CBSSN — SailGP: The Bermuda Sail Grand Prix, Day 1, Hamilton, Bermuda (Taped)

SOCCER (MEN'S)
6:15 a.m.

CBSSN — SPFL: Motherwell at Celtic

8 a.m.

ESPN — Bundesliga: Rb Leipzig at Dsc Arminia Bielefeld

TENNIS
5 a.m.

TENNIS — Rome-WTA/ATP Singles and Doubles Semifinals

TRACK AND FIELD
9 a.m.

CNBC — IAAF: Diamond League, Doha, Qatar (Taped)

USFL FOOTBALL
2 p.m.

FOX — New Orleans vs. New Jersey, Birmingham, Ala.

WNBA BASKETBALL
2 p.m.

ABC — Phoenix at Seattle

7 p.m.

NBATV — Chicago at Minnesota ---

Sunday, May 15
AUTO RACING
11:30 a.m.

FS1 — NRHA: Qualifying, Virginia Motorsports Park, North Dinwiddie, Va. (Taped)

1 p.m.

USA — IMSA WeatherTech SportsCar Championship: The Lexus Grand Prix, Mid-Ohio Sports Car Course, Lexington, Ohio

2 p.m.

FS1 — NASCAR Cup Series: The AdventHealth 400, Kansas Speedway, Kansas City, Kan.

3 p.m.

CNBC — MotoGP: The France Grand Prix, Bugatti Circuit, Le Mans, France (Taped)

5:30 p.m.

FS1 — NRHA: The Virginia NHRA Nationals, Virginia Motorsports Park, North Dinwiddie, Va. (Taped)

7 p.m.

CBSSN — Formula E World Championship: The Berlin E-Prix, Berlin (Taped)

10 p.m.

CBSSN — FIM Motocross: The MX2, Riola Sardo, Italy (Taped)

11 p.m. (Monday)

CBSSN — FIM Motocross: The MXGP, Riola Sardo, Italy (Taped)

BOWLING
1p.m.

FOX — PBA Playoffs: Final, Lake Wales, Fla.

5 p.m.

CBSSN — PWBA: The Rockford Open Finals, Rockford, Ill.

COLLEGE BASEBALL
11 a.m.

ACCN — Pittsburgh at Notre Dame

ESPN2 — Miami at Florida St.

12 p.m.

SECN — Mississippi St. at Texas A&M

2 p.m.

ACCN — Clemson at Virginia

ESPN2 — Nebraska at Illinois

3 p.m.

SECN — Alabama at Auburn

COLLEGE LACROSSE (MEN'S)
11 a.m.

ESPNU — NCAA Tournament: Vermont at Maryland, First Round

1:30 p.m.

ESPNU — NCAA Tournament: Ohio St. at Cornell, First Round

4 p.m.

ESPNU — NCAA Tournament: Harvard at Rutgers, First Round

6:30 p.m.

ESPNU — NCAA Tournament: Delaware at Georgetown, First Round

COLLEGE ROWING
11 a.m.

PAC-12N — Pac-12 Championships: First Part, Lowell, Ore.

11:50 a.m.

PAC-12N — Pac-12 Championships: Second Part, Lowell, Ore.

COLLEGE RUGBY
1 p.m.

CNBC — The Division IA Women's and Men's National Championships: From Kennesaw, Ga.

3 p.m.

NBC — The Division IA Women's and Men's National Championships: From Kennesaw, Ga.

COLLEGE SOFTBALL
6 p.m.

ESPN2 — NCAA Selection Show

COLLEGE TRACK AND FIELD
7 a.m.

ACCN — Atlantic Coast Outdoor Track & Field Championship: Day 3, Durham, N.C. (Taped)

3 p.m.

PAC-12N — Pac-12 Championships: Finals, Eugene, Ore.

GOLF
6:30 a.m.

GOLF — DP World Tour: The Soudal Open, Final Round, Rinkven International Golf & Country Club, Antwerp, Belgium

11 a.m.

GOLF — LPGA Tour: The Cognizant Founders Cup, Final Round, Upper Montclair Country Club, Clifton, N.J.

12 p.m.

CBS — LPGA Tour: The Cognizant Founders Cup, Final Round, Upper Montclair Country Club, Clifton, N.J.

GOLF — PGA Tour: The AT&T Byron Nelson, Final Round, TPC Craig Ranch, McKinney, Texas

2 p.m.

CBS — PGA Tour: The AT&T Byron Nelson, Final Round, TPC Craig Ranch, McKinney, Texas

GOLF — PGA Tour Champions: The Regions Tradition, Final Round, Greystone Founders Course, Birmingham, Ala.

HORSE RACING
11:30 a.m.

FS2 — NYRA: America's Day at the Races

IIHF HOCKEY (MEN'S)
4 a.m.

NHLN — World Championship Group Stage: Italy vs. Canada, Group A, Helsinki

8 a.m.

NHLN — World Championship Group Stage: Austria vs. U.S., Group B, Tampere, Finland

12 p.m.

NHLN — World Championship Group Stage: Czech Republic vs. Sweden, Group B, Tampere, Finland

MLB BASEBALL
12:30 p.m.

MLBN — Regional Coverage: Toronto at Tampa Bay OR Seattle at NY Mets

3:30 p.m.

MLBN — Regional Coverage: Philadelphia at LA Dodgers OR Chicago Cubs at Arizona

6 p.m.

ESPN — San Francisco at St. Louis

NBA BASKETBALL
2:30 p.m.

ABC — Conference Semifinal: TBD (If Necessary)

RODEO
2 p.m.

CBSSN — PBR: World Finals, Round 3, Fort Worth, Texas

RUGBY (MEN'S)
8:30 p.m.

FS1 — MLR: Los Angeles at San Diego

SAILING
8:30 p.m.

CBSSN — SailGP: The Bermuda Sail Grand Prix, Day 2, Hamilton, Bermuda (Taped)

SOCCER (MEN'S)
6 a.m.

USA — Premier League: Burnley at Tottenham Hotspur

8 a.m.

CBSSN — Serie A: Genoa at Napoli

USA — Premier League: Manchester City at West Ham United

10:30 a.m.

USA — Premier League: Brentford at Everton

11 a.m.

CBSSN — Serie A: Atalanta at AC Milan

12:30 p.m.

ESPN — MLS: New England at Atlanta United FC

3 p.m.

ESPN — MLS: Minnesota United FC at Seattle FC

8 p.m.

ESPN2 — USL Championship: Tampa Bay at Phoenix FC

SWIMMING
2 p.m.

NBC — USAS: The U.S. National Championships, From Richmond, Va.

TENNIS
6 a.m.

TENNIS — Rome-WTA/ATP Singles and Doubles Finals

3 a.m. (Monday)

TENNIS — Lyon-ATP, Geneva-ATP, Strasbourg-WTA, Rabat-WTA Early Rounds; French Open Qualifying

5 a.m. (Monday)

TENNIS — Lyon-ATP, Geneva-ATP, Strasbourg-WTA, Rabat-WTA Early Rounds; French Open Qualifying

USFL FOOTBALL
11 am.

NBC — Birmingham vs. Philadelphia, Birmingham, Ala.

2 p.m.

FOX — Pittsburgh vs. Houston, Birmingham, Ala. ---

Trending Video